Saten Kokart | Kokart Hakkında Merak Edilenler |Saten Kokart Çeşitleri | Yaka Kartları

Güncelleme tarihi: 30 Nis 2020

Merhabalar,

Arama motorlarında arattığınız; Kokart, saten kokart, yaka kokartı, kelimelerinin anlamı

aslında halk dilinde asker şapkalarına takılan ve renkleri uluslara ve asker sınıflarına göre değişen işarete ve ayrıca belirli bir topluluğa özgü olan bir işarettir.


Kokart Nasıl Yapılır ?

Kokartlar saten kurdale'nin pile dikiş makinası ile katlanarak dikilmesinin ardından kalıplarda yuvarlak halini alması sağlandıktan sonra kuyruk birleşiminden sonra görsel alanın yapışmasıyla elde edilen yaka aksesuar ürünüdür.


Üretimini yaptığımız saten kokartlarımız günümüzde hemen hemen rozet gibi her alanda tercih edilmektedir. Kullanlan yere göre renk ve ölçüleri farklıdır. Saten kokartlar; Anma, kutlama, etkinlik, fuar ve organizasyon, yarışmalarda, önemli günlerde okullarda motivasyon amaçlı ve mezuniyet törenlerinde, toplantılarda, tanıtım amaçlı kısacası günümüzün her alanında o günün anlamına göre farklı görsellerle kullanılmaktadır.

Kokart başlıkları genellikle; önemli gün kokartları, artık okuyorum kokartları, motivasyon kokartları, atatürk yaka kokartları,23 nisan kokartları, 10 kasım kokartları, jandarma haftası kokartları, polis haftası kokartları, çevre haftası kokartları, 29 ekim kokartları, kızılay haftası kokartları, orman haftası kokartları, 24 kasım öğretmenler günü Kokartları, diyabet günü kokartları, turzim haftası kokartları, Engelliler Günü Kokartları ve da bir çok başlıkta sıralayabiliriz


13 görüntüleme0 yorum